Демон сидячий – Михайло Врубель

Демон сидячий   Михайло Врубель

Всі картини М. Врубеля створені в таємничій і казковій атмосфері. В особливості його Демони. У 1891 році М. Врубель намалював 30 ілюстрацій до нового ювілейного видання творів російського поета М. Ю. Лермонтова. Велика частина ілюстрацій присвячені поемі Лермонтова “Демон”. Перший ескіз картини під назвою “Демон сидячий” був намальований у 1890 р., він зберігається там же, де і оригінал – в Державній Третьяковській галереї. А сама картина була написана в Москві в будинку С. Мамонтова.

Сюжет цієї картини був створений Врубелем після того, як він прочитав “Демона” Лермонтова. Після того, як він написав цю картину, художник писав такі слова про свою роботу: “Демон є не стільки злісним духом, скільки страждають і скорботним, але разом з тим владним і величавим”.

У всі часи демон представляв образ сили духу людини, його внутрішню боротьбу і сумніви. Картина демона представляє сидячого сумного демона, який трагічно зчепив руки. Його дуже сумні очі, вони дивляться в далечінь, вони оточені невидимими квітами. Демон сидить один посеред гір, його огортає яскраво-червоний захід сонця. Дивлячись на цю картину, створюється відчуття, що художник спіймав одного з своїх Демонів і посадив у раму.

Картина написана в індивідуальному стилі, характерному для цього художника, в якому присутні ефекти кристалічних граней, тому ця картина більше схожа на панно або вітраж. Такий ефект художник зміг досягти завдяки використанню плоских мазків мастихіном.

“Демон сидячий” найвідоміший з Демонів Врубеля. У 1899 році він написав картину “Демон летить”, на якій він зобразив Демона в образі владики світу. А з 1901 по 1902 роки М. Врубель закінчував його останню роботу – “Демон повержений”, в якій Демон перебував на межі смерті.

Невже, Демони зображені художником забрали життя самого Врубеля? Це лише припущення, але подивившись на ці картини уважно, ви зрозумієте, що загадковіше їх немає у всьому світі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)