День – Мікалоюс Чюрльоніс

День   Мікалоюс Чюрльоніс

День “День” з циклу “Добу” – попри всю, здавалося б, недбалість і швидкість техніки виконання – представляється лаконічною. І це тому, що нічого тут не лізе в очі по свавіллю художника. Дуже густі тіні… А яким же бути кущах з тіньової сторони?.. Дуже вже витіювате хмара… А чому ж у природі бути так закрученим, як не хмари?..

Нічого спочатку не роздивишся в картині, крім кілька схематизированного немудреного пейзажу. Але вже занадто, начебто, неуважно поставився художник до своєї натури. Не навмисне?.. І раптом помічаєш, вдивившись, що кущі – це зелене чудовисько, виползающее з-за обрію, а хмари над ним – це його дзеркальне відображення, як міраж повзе над ним по небу.

Чудовисько не виявлено різко, сама назва картини ні до чого не готує. Можна жити день за днем і навіть не помічати його, якщо воно не виповзе більше, ніж зараз. Можна взагалі заперечувати його існування: ніхто так не сліпий, як той, хто не хоче бачити. Але побачив ясно, що якщо вона виповзе – благоденству кінець. І от питання: чи можуть хіба люди якось вступити в контакт з чудовиськом, ублагати, щоб воно поповзло назад?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)