День Народження – Марк Шагал

День Народження   Марк Шагал

Знайти пояснення тому, що в багатьох роботах Шагала його герої парять, зависнувши в повітрі, прагнув жоден критик. Це стало своєрідною позначкою стилю, відмінною рисою живописця. Картина “День Народження” також демонструє нам двох летять людей, які, безсумнівно, закохані одне в одного.

У тісному просторі кімнатки, молодим людям ніби не вистачає місця – вони піднімаються над реальністю, так що кімната здається ще менше. Найбільш значущим елементом у роботі є постать чоловіка, неприродно вигнута, що тягнеться до губ коханої. Дивна манера письма, якийсь безглуздий і одночасно надзвичайно гармонійний стиль, змушує уважно вдивлятися в деталі картини і знаходити кожну секунду щось прикметне – незвичайний килимок над ліжком у химерних візерунках, білу стіну, поцятковані затемнениями, переливчасте фактурне сукню дівчини, що закінчується гострим геометричним коміром, яскравий червоний підлогу, скромну обстановку, в якій приховані геометричні фігури, і багато іншого.

Картина була написана в 1915 році, в той щасливий період, коли улюблена Белла стала Шагалу дружиною. Без сумніву, у цій роботі він зобразив себе і улюблену – їхнє щастя змушує відірватися від землі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)