День взяття Бастилії, Париж – Чайлд Хассам

День взяття Бастилії, Париж   Чайлд Хассам

День взяття Бастилії, незмінно асоціюється з Великою революцією, дорогий серцю кожного француза, і не дивно, що Хассам, який деякий час жив у Парижі, вирішив присвятити події одну зі своїх робіт. Картина написана яскравими чистими фарбами, широкими впевненими мазками. На тлі суетящихся жителів і масивних тісно притиснутих один до одного будівель яскравим акцентним плямою виступає державний прапор. Цей триколор, як символ свободи, не раз ставав головним діючим героєм картин подібної тематики. Досить згадати Делакруа.

Паризькі роботи Хассама – це, найчастіше, міські сцени. Ось і представлена картина – це зображення міста з неспішно прогулюються людьми, постаті яких не мають чітко прописаних ліній, невеликі торгові лавки і гладкі мостові. Мистецтвознавці вважають цю роботу “предвосхитительницей” знаменитої серії Прапорів, яка буде написана на початку 1910 – х.

У картині привертає увагу неповторна гармонія, яка так властива робіт автора – жвава вулиця, написана пастельними тонами з вставками контрастно жовтого і червоного, логічно доповнено розвиваються прапором, який миттєво зосереджує на собі увагу, трансформуючись у головного героя, уособлюючи основну тему картини. Дивує сам міський пейзаж – майстер не пішов за традиційним зображенням французьких вулиць, вибравши свій шлях. Сам Хассам прагнув побачити на паризьких вулицях риси Нового Світу, заявляючи, що Париж нині став зовсім американським.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


День взяття Бастилії, Париж – Чайлд Хассам.