Дерева сакури вздовж дамби річки Тамагава – Утагава Хиросигэ

Дерева сакури вздовж дамби річки Тамагава   Утагава Хиросигэ

Хиросигэ зобразив західні околиці столиці, район Сіндзюку і тридцятикілометровий канал Тамагава, який був побудований для забезпечення Едо питною водою. У цій гравюрі показано містечко Йоцуя Окидо, де закінчується канал. Звідси вода потече з дерев’яним і кам’яним трубах в різних напрямках. По берегах каналу розташовувалися володіння дайме, в лівій частині листа видно вхід в Найто-ясики – маєток роду Найто. Сіндзюку була частиною дороги Косю-кайдо, що веде з Едо в провінції Каї і Сінано.

В кінці XVII століття тут з’явилися постоялі двори і розважальні заклади. Поступово район Найто-Сіндзюку перетворився в один з найжвавіших в Едо, відомий своїми ресторанами і приватними будинками. Хиросигэ зобразив один із закладів на правому березі каналу. Через розкриті седзі можна бачити трьох дівчат-служниць в червоних кімоно.

Ці місця були відомі і своїми деревами сакури, які росли тут не тільки для краси, але і для зміцнення греблі. Як і в деяких інших аркушах пізнього варіанти серії, в цій гравюрі загальний колірний лад стає інтенсивним. Сгущаемие в тінях кольору багатьох деталей переходять від блакитного до темно-сірі, майже чорні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Дерева сакури вздовж дамби річки Тамагава – Утагава Хиросигэ.