Дерева в саду лікарні Сен-Поль – Вінсент Ван Гог

Дерева в саду лікарні Сен Поль   Вінсент Ван Гог

Будівля лікарні для душевнохворих було відображено Ван Гогом на багатьох полотнах. Під час лікування він не раз писав його, в тому числі з боку центрального входу, іноді поміщаючи на передній план старі сосни з навколишнього її парку.

Стану художника постійно змінювалося, тому і картини, написані в цей період, дуже сильно різняться за настроєм і емоційної забарвленням. У цьому пейзажі переважають тривога і напруга, про що свідчить і колірна гамма, і композиційна побудова полотна.

Закручені мазки важких квітів, сплітаючись вихорами, формують поверхні всіх об’єктів пейзажу. Густе синє небо закрито темними кронами сосен, форми яких надають їм схожість з язиками полум’я. Викривлені стовбури і гілки дерев створюють подобу завіси, який робить картину тісною і незручною.

Можливо, тут позначились думки художника про безвихідності свого положення. Будівля лікарні написано нерівними лініями, воно ніби завалюється набік. Коричнева земля здіймається буграми, що нагадують бурхливі морські хвилі, а дві маленькі фігурки людей здаються затерявшимися в них маленькими трісками. Їх ледве можна розрізнити на тлі похилих і нерівних стовбурів дерев.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Дерева в саду лікарні Сен-Поль – Вінсент Ван Гог.