Десерт – Ян Давида де Хем

Десерт   Ян Давида де Хем

Ян Давида де Хем добре відомий як майстер голландського натюрморту. Його твори користувалися за життя майстра популярністю, а після його смерті учні писали картини за ескізами вчителя або просто копіювали його твори. Художник народився і навчався живопису в Утрехті. Він працював у рідному місті, а також в Лейдені і Антверпені.

Хема відрізняла сильна сприйнятливість до різних мистецьких течій. Він починав з архаїчних квіткових і фруктових голландських натюрмортів, пізніше працював у жанрі Vanitas, під впливом фламандських натюрмортів Снейдерса у творах Хема також з’явилося достаток розкоші і дарів природи. При цьому художник завжди зберігав суховатую раціональність.

У ефектною видовищності його робіт ніколи немає місця стихійності. Розкішний посуд, різноманітні фрукти, дари моря, важкі драпіровки, різні предмети вишуканого інтер’єру – все це в Хема відображене в помітному порядку, що відчувається, наприклад, навіть у складках зім’ятої скатертини. Інші відомі твори: “Плоди і ваза з квітами”. 1655. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Memento mori”, “Череп і букет квітів”. Картинна галерея, Дрезден; “Натюрморт з шинкою, омаром і фруктами”. 1660. Рейксмузеум, Амстердам.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)