Дев’ятий вал – Іван Айвазовський

Девятий вал   Іван Айвазовський

Картина В. Айвазовського “Дев’ятий вал” – одна з найвідоміших його картин.

Я бачу, що на ній художник зобразив бурхливий океан. Хвиля швидкими темпами насувається на уламки корабля, який зазнав аварії. На цьому уламку ще залишилися люди, які пережили цю трагедію. Вони ведуть нерівну боротьбу зі стихією. Але ця боротьба їм не під силу, адже, як тільки відступає одна хвиля, насувається інша. Люди дуже налякані, у них зовсім не залишилося сил.

Пробираються промені вранішнього сонця, вони надають воді жовтуватий відтінок. Небо в цей момент зображено також дуже насичено, що характерно для грозових хмар. Хвилі зображені на картині різними кольорами. Художник використовував різноманітну палітру. Тут і синій колір, і фіолетовий і колір морської хвилі. Всі морські відтінки він відобразив одночасно в одній своїй роботі, що надає їй більшу насиченість фарб.

Я думаю, що В. Айвазовський хотів показати цим твором всю силу морської стихії, що людині чи навіть кільком людям не впоратися з її натиском. Їх боротьба буде йти до останнього, кожну секунду вони будуть здійснювати буквально подвиг, але їм не вистояти в цій нерівній сутичці з розбурханим природою. Морські хвилі змітають все на своєму шляху, не шкодуючи нікого і нічого. Для стихії немає жодних перепон. Але віра людей не залишає ні на хвилину, незважаючи на те, що допомога не прийде.

Хотілося б відзначити, що Айвазовський – визнаний майстер зображення морських пейзажів. Ця картина, як і багато інші, пронизана сильними емоціями. Крім цього, автор показує себе і як людина, що прагне зрозуміти людей, їх думки, прагнення. Я думаю, В. Айвазовський показує, що героїзм людей часто проявляється в самих непередбачених ситуаціях. Йому вдалося в одному творі показати не тільки дивовижне природне явище, але й почуття, які відчувають люди, які потрапили в такі умови.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Дев’ятий вал – Іван Айвазовський.