Діана біля струмка – Жан Антуан Ватто

Діана біля струмка   Жан Антуан Ватто

Картина французького живописця Антуана Ватто “Діана біля струмка”. Розмір картини 80 x 101 см, полотно, олія. З 1702 року після прибуття в Париж молодий Ватто працював підмайстром у живописній майстерні відомого Маршана Марієтта на мосту Нотр-Дам; приблизно у 1704-1705 роках став учнем знаменитого художника – декоратора Клода Жілль, який писав також сценки з життя акторів.

З 1707-1708 працював у Клода Одрана, різьбяра по дереву. Завдяки гравера Одрану, який виконував обов’язки зберігача живописної колекції Люксембурзького палацу, Ватто познайомився з серією полотен Рубенса, присвячених історії Марії Медичі, творами фламандських і голландських майстрів, що зробили сильний вплив на техніку і колорит його робіт.

Картина Антуана Ватто “Діана біля струмка” є своєрідною даниною творчості художника Пітера Пауля Рубенса, який створив безліч картин міфологічної тематики. Сам Ватто не захоплювався написанням картин на міфологічні сюжети. Мабуть, картини “Діана біля струмка” і “Юпітер і Антіопа” або “Сатир і спляча німфа” є кращими роботами художника Ватто в цьому жанрі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)