Діана і Каллісто – Пітер Рубенс

Діана і Каллісто   Пітер Рубенс

Картина фламандського художника Пітера Пауля Рубенса “Діана і Каллісто”. Розмір картини 202 x 324 см, полотно, олія. Каллісто, у давньогрецькій міфології аркадянка, дочка Лікаона, була в числі постійних незайманих супутниць Діани-мисливиці. За незбереження цноти Каллісто була перетворена в ведмедицю, згодом народила Аркаса і Пана.

Коли Аркас, не знав своєї матері, і вихований Майєю і Гермесом, хотів убити Каллісто, Зевс переніс обох на небо сузір’ями: Каллісто стала великою Ведмедицею, Аркас – Арктуром. Переслідувати Каллісто ревнива дружина Зевса богиня Гера позбавила її можливості освіжатися частину доби у хвилях океану; тому велика Ведмедиця алегорично ніколи не заходить.

Крім маси значних робіт для церков і палаців, в останнє десятиліття свого життя Рубенс написав чимало й інших картин. Такі, наприклад, серія мисливських сцен для королівського палацу дель Прадо в Мадриді, картини “Суд Паріса” і “Діана на полюванні” , а також цілий ряд пейзажів, в тому числі полотна “Прибуття Одіссея до феакійцям” і “Веселка” .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Діана і Каллісто – Пітер Рубенс.