Дикі троянди – Вінсент Ван Гог

Дикі троянди   Вінсент Ван Гог

Це одна з багатьох картин, написана Ван Гогом під час лікування в лікарні для душевнохворих Сен-Ремі. Куточки лікарняного саду були для художника єдиним острівцем живої природи, і він користувався будь-якою можливістю малювати з натури. На жаль, із-за частих нападів хвороби така можливість надавалася йому не часто.

На цій картині художник зображує гілки дикої троянди. Площинне рішення, чіткі рівні контури, концентрація на деталях, декоративність і чіткість надають їй схожість з японським мистецтвом, яке Ван Гог дуже цінував. Він вибрав однотонний світло-зелений фон, щоб нічого не відволікало увагу від головного елемента композиції.

Кілька холодних блакитних мазків роблять фон повітряним, позбавляючи монотонності. На чорній підкладці художник графічно чітко вимальовує листя чагарнику, приділяючи однакову увагу кожному елементу. Листя написані темно-синім кольором, що робить картину ще більш декоративною. Слід зазначити, що колірне рішення полотна дуже збалансовано і гармонійно, в ньому відображається спокійний настрій.

На тлі темного листя яскравими плямами виділяються світлі квіти дикої троянди. Ван Гог з такою ж ретельністю вимальовує окремі пелюстки. У спокійній сконцентрованої роботі автор сподівався знайти полегшення від мучавшей його хвороби. Медитативний підхід до живопису, заснований на повній концентрації на натурі, був також запозичений у японських художників.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)