Дилетант – Василь Перов

Дилетант   Василь Перов

Картина “Дилетант” написана в сатиричному стилі. Але сатира теж буває різна. Ця картина, я думаю, показує добру сторону цього жанру. Робота вийшла трохи навіть глузлива.

Картина показує художника, який закінчив роботу над своїм твором і тепер оцінює його. Швидше за все, художник-початківець і він вважає, що у нього є певний дар, талант до живопису. Виглядає він дуже самовдоволеним. Поруч з ним стоїть його дружина з маленькою дитиною на руках. Жінка намагається знайти в картині вади, недоліки, вона намагається оцінити з точки зору свого смаку роботу чоловіка, але судячи з усього, теж мало розбирається в творчості.

На стінах кімнати ми бачимо й інші роботи художника, який є головною дійовою особою картини. Вони теж не представляють ніякої культурної цінності. Якщо, наприклад, показаний морський пейзаж, намальований він досить невиразно, сюжетної лінії в картині немає. На інший висячої на стіні картини, зображений чийсь портрет, який виконаний на примітивному рівні. Тут зображений неясний силует, лінії чітко промальовані, швидше це можна розцінювати як начерк, ніж як повноцінну роботу.

Картина показує глядачам, що робоче місце творця обладнано в темній кімнаті. На вікнах видно дуже щільні, чорні штори, які майже не пропускають денне світло в приміщення. Світло від лампи падає не на його роботу, щоб краще висвітлювати мольберт і створювати умови для плідної роботи, а художника, який відкинувся в кріслі, весь образ його виглядає дуже гордовито. А адже саме від того, як організовано робоче місце, залежить частина успіху роботи.

Світло має падати з правильної сторони і відображати всі деталі роботи. Фарби, якими Перов користується в даному випадку, також не властиві для нього. Я думаю, що це спеціальний хід, показує, що робоче місце майстра не повинно бути настільки похмурим.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)