Динарій кесаря – Тіціан Вечелліо

Динарій кесаря   Тіціан Вечелліо

“Динарій кесаря” – ранній твір Тиціана, сповнене близько 1516 р. для герцога Альфонса I Феррарского. Джорджо Вазарі говорить про картину: “Там же на дверцятах шафи Тіціан написав чудову і чудову погрудную картину Христа, якого злий єврей показує імператорську монету. Цю голову разом з іншими, виконаними в тій кімнатці картинами, наші кращі художники вихваляють як кращу і найкращим чином вдалі з усіх, які коли-небудь писав Тіціан”.

В струнких формах голів ще відчувається близькість Тиціана до типу, який писав його вчителем Джованні Белліні. У картині все підпорядковано концентрації, напруженості форми, весь розповідь про фарисея, який питанням провокував Христа, щоб потім донести на нього, зведений Тіціаном до протиставлення двох голів і двох рук, двох характерів, у яких немає нічого спільного.

На питання фарисея, чи правильно, що імператору платять податки, чи ні, Христос попросив показати монету і, вказуючи на карбований портрет імператора і напис на ній відповів: “Віддай кесарю – кесареве, а богу – богове”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)