Діоген – Жан Леон Жером

Діоген   Жан Леон Жером

Французький художник Жером Жан-Леон не належить до числа світових знаменитостей в області живопису. Його творчість знайоме хіба що знавцям історії мистецтва. Одна з картин міцно забутого нині майстри присвячена одній з культових фігур грецької античності – Діогеном Синопському. З його іменем пов’язане виникнення філософії кинізма. “Studios” по-грецьки – собака, пес. Киники закликали до спрощення, до наслідування природі. Проповідували бродяжництво, неголеність, нічого спеціально не вчилися.

Про Диогене розповідають безліч полуанекдотических історій. Згідно з однією, він вдень з вогнем шукав і не міг знайти людину. Згідно з іншою, попросив самого Олександра Македонського відійти і не затуляти сонця. Діоген вів просту, самотнє життя в бочці. Він називав себе космополітом, громадянином світу.

Наскільки картина відповідає рассказиваемим історій? У чому. Бочку Діогена оточує зграя собак. Відомо, що йому самому греки спорудили пам’ятник у вигляді собаки. В руках у Діогена, на якому лише легка накидка, той самий ліхтар, який не допоміг йому знайти гідного людини серед сонму оточуючих.

Вільністю автора, мабуть, є лише те, що бочка Діогена явно знаходиться не десь на лоні природи і не на березі моря, а у торця одного з афінських храмів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)