Дитячий садок в Амстердамі – Макс Ліберман

Дитячий садок в Амстердамі   Макс Ліберман

Підбадьорений успіхом “Будинку престарілих в Амстердамі” Ліберман вирішив повернутися до раніше зроблених ескізами і написати картину, присвячену дитячої тематики. Так з’явилася чергова робота – “Дитячий садок в Амстердамі”.

Хоча Ліберман використовував улюблену сіро-коричневу палітру, полотно в цілому справляє ніжне та зворушливе враження. Темні і похмурі тони розбавлені мазками рожевої і червонуватою фарби, що грає на щоках і одязі маленьких вихованців.

Акцент зроблений на персонажах: потік сонячного світла, що виривається з вікна, підкреслює ніжність і зворушливість малюків. Всупереч своїй аскетичною манері художник з граничною ретельністю промальовує дитячі обличчя, золоті завитки волосся, невимушено спущені панчішки і складочки на сукнях. У правій частині полотна старша дівчинка розважає золотоволосі малюків грою з нитками на зап’ястях.

Французька преса сприйняла роботу з захопленням. Лібермана без сумніву визнали художником-імпресіоністом. Колекціонер Ернест Хошеде з неприхованим захопленням написав своєму другові Едуарда Мане, що якщо той зміг розкрити таємниці пленеру, то Ліберману дивним чином вдалося осягнути передачу тонкої гри світла в закритому приміщенні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)