Дівчата на березі моря – Пюві де Шаванн П’єр Сесіль

Дівчата на березі моря   Пюві де Шаванн Пєр Сесіль

Французький живописець Пюві де Шаванн – найбільший художник-символіст кінця XIX ст. “Знайти ясний пластичний еквівалент для втілення ідеї” за допомогою фарб, форми передати настрій, стан душі, думка – ось ті цілі, які ставив перед собою художник. Пюві де Шаванн народився в заможній родині, здобув гарну гуманітарну освіту і після того, як відвідав Італію, захопився живописом.

Майбутній художник навчався у Е. Делакруа, Т. Шассерио та інших відомих французьких майстрів. У 1854 році він виконав свої перші декоративні розписи для будинку брата, а в 1861 представив роботи в Салоні і отримав медаль другого класу. Пюві де Шаванн завоював визнання насамперед як виконавець величезних настінних розписів, виконаних на полотнах. Найчастіше художник звертався до релігійних і міфологічних сюжетів, а також до алегорій. Образи в станкових творах і монументальних композиціях Пюві де Шаванна отрешенни і созерцательни.

Це як би матеріалізоване втілення духу та ідеї. Їх виразна пластика, жести підкреслено ритмічні, вони безпристрасні і гарні на тлі утихомиреного пейзажу. Інші відомі твори: “Св. Женев’єва над Парижем”. 1876-1880. Пантеон, Париж; “Священне дерево”. 1880 – 1889. Сорбонна, Париж; “Священний гай”. 1884. Художній інститут Чикаго.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Дівчата на березі моря – Пюві де Шаванн П’єр Сесіль.