Дівчата пливуть у човні по річці Епт – Клод Моне

Дівчата пливуть у човні по річці Епт   Клод Моне

Картина Клода Моне “Дівчата, пливуть у човні по річці Епт” присвячена сцені з життя великого майстра, того часу, коли він жив у Нормандії разом з Алісою, другою дружиною і дітьми. У роботі і самій назві присутня річка, на березі якої розташувалося провінційне містечко Нормандії – Живерні, – село, в якому жив художник з 1983 року. Цій річці Моне присвятив багато робіт. Вони були одними з останніх у його творчості і уособлювали згасаюче молодість, перехід зрілості і буйства емоцій художника до умиротворення старості і зміні способу життя.

Про самій картині можна сказати наступне. Вона написана у звичній техніці імпресіоніста і рясніє мазками. У ній немає насиченості дрібними акцентами, а великі плями площин і головних героїв складаються в вдале тріо. Завдяки розмаху весел і густоті хвиль можна судити про швидкій течії річки, про безвітрі – за монотонності листя та знерухомлених тканин. Данина моді другої половини XIX століття – солом’яні капелюшки і простий силует платтів передані художником сміливо, чистими фарбами білил і охри.

Незважаючи на холодну контрастність рослин, картина вийшла теплою, як за сюжетом, так і за кольоровим рішенням. Вкраплення пурпурових штрихів у водну брижі об’єднує морквяну човен в єдину палітру з іншими фарбами, тим самим не “вирізає” судно з полотна. Хоча впевнено можна сказати, що човен і червоне весло кидаються в очі першими. Яскрава фарба дерева говорить про новизну судна, передаючи запах свежекрашеной човна десь в уяві.

Густота краплака та вугільної сажі оповідають про вечірній час доби. Мабуть тому автор не додав відблиску світла, відображення у воді від пливе пари і сонячних відблисків. Техніка Моне дивна мінливістю. Ось і тут, жирні мазки перемежовуються з тонкими плавними штрихами, рівною гладдю масла і круглими п’ятаками зелені. Разнофактурность оживляє картину. Різниця в напрямку штрихів зачеплений рух сюжету. Відверта чистота панелі видає сміливість автора і його чесність по відношенню до самого собі, без ломки власного сприйняття реальності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Дівчата пливуть у човні по річці Епт – Клод Моне.