Дівчата в блакитний шлюпці – Клод Моне

Дівчата в блакитний шлюпці   Клод Моне

“Кольори переслідують мене. Вони навіть турбують мене уві сні…” Оскар Клод Моне Відображення хмар, брижі річкової води і сира деревина човни об’єднані Клодом Моне в роботі “Дівчата в блакитний шлюпці” в єдине холодне ціле. Ультрамарин і блакитний кольори пофарбували роботу художника в кольори полудня. Робота свіжа і солнечна завдяки світлому одязі, в яку автор одягає практично всіх своїх жінок у човнах, відблисків на бавовняної тканини, чіткому відображенню героїв і застиглим рожевим хмар у воді.

“Дівчата” Клода Моне справжні, реальні біс надмірностей. Вони милі і свіжі, молоді і, мабуть, щасливі у своєму дозвільному катанні. Чисті кольори спрощують сприйняття імпресіонізму Моне. Не дивлячись на те, що напрямок не настільки популярне у сучасного автора, полотно сприймається з захватом і ясним розумінням того, що відбувається самим глядачем. Шматок повсякденному житті подруг обіграний художником в холодному насиченому колориті. Деревина блакитний шлюпки має кілька теплих шоколадних відтінків, що оживляє морозность води. Скупість на кольори Моне в той же час рясніє відтінками.

Наприклад, річкова брижі поїдена бузковими, коричневими і оливковими квітами. Але при дальньому розгляді мазки складаються в єдине полотно темно – синьої води біля дна човна, з переходом в блакить горизонту. Різнобарв’я мазків, яка не впадає в очі, розкриває основний метод імпресіонізму. Нюанси цього напряму передані Моне відверто і правдиво у скороминущості побутової сцени, співзвуччям різних відтінків масла, лускою штрихів. Різнопланова техніка художника в цій роботі передана скромно. Моне розставляє акценти на окремо лежать мазки, розташовані горизонтально без хаосу. Тут немає розмаху кисті, зате є дрібна моторика руху мастихіна.

Полотно заповнений мільйоном штришків і плавним листом тканин. Ювелірний корпение автора над роботою безцінне, працьовитість і терпіння явні, а сама проста робота за сюжетом до болю в скронях – десь хтось бачив таку сцену в босоногому дитинстві або свіжої юності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)