Дівчата в чорному – П’єр Огюст Ренуар

Дівчата в чорному   Пєр Огюст Ренуар

Отримав свій початок у Франції, імпресіонізм не відразу зрозумів і визнаний в Європі, між тим наші, вітчизняні меценати, часом, володіли пророчим поглядом, скуповуючи картини, який уготовано велике майбутнє. Одне з таких полотен “Дівчата в чорному” пензля Ренуара, яка опинилася в чудовій колекції відомого московського купця і цінителя мистецтва Сергія Щукіна.

Створення картини довелося на непростий період життя живописця – його стали відвідувати сумніви щодо художньої цінності технік імпресіонізму, і Ренуар перебував у пошуку нових засобів виразності. У цій картині можна помітити, що майстер відмовляється від коротких мазків на догоду локальним узагальненим колірним спектром. При цьому фарби наносилися на полотно широкими, спокійними і плавними рухами.

Можна тільки здогадуватися, що за героїні зображені на полотні, і чому вони одягнені в чорний одяг. Бути може, це гімназистки в уніформі, або юні особи в жалобі? Швидше за все, Ренуар хотів створити образ “класичної” парижанки. Це молода дівчина, чарівна, мила, мрійлива, романтична, але скромна.

Дві дівчата зображені у різних ракурсах – одну ми бачимо досить докладно, її погляд дивиться прямо на глядача, інша ж героїня зображена у напівоберті і її вигляд позбавлений індивідуально загострених характеристик.

Ренуар передав нам свій погляд на двох вихоплених з натовпу мешканок Монмартра, і можна тільки захоплюватися, яким красивим представлявся йому навколишній світ.

Після того як колекція Сергія Щукіна була націоналізована, картина опинилася в Музеї нової Західної живопису, там же і залишалася до його перевтілення в Державний музей. Зараз романтичні спокусниці, дівчата в чорному вбранні, що знаходяться у Пушкінському музеї.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)