Дівчина біля вікна – Сальвадор Далі

Дівчина біля вікна   Сальвадор Далі

У ранній творчості Сальвадора Далі присутні хлоп’ячий максималізм. Юнаки стають: більш сприйнятливі до навколишнього дійсності, гостріше реагують на проблеми, шукають своє місце в житті і багато іншого. Самотність і деякий аскетизм оздоблення проглядаються у багатьох роботах.

Картина “Дівчина біля вікна” є однією з кращих робіт художника на ранніх етапах творчості. Моделлю для полотна стала Анна Марія, яка довго доглядала Дали і залишалася його музою.

Особливістю картини можна назвати малювання жінки з спини, яка дивиться кудись удалину, бажаючи заглянути за горизонт. Вона діє гіпнотизуючим чином, притягаючи і зупиняючи на собі увагу. Відчувається спокій аскетичною обстановки, який гармонійно поєднується з природою з зовнішнього світу.

Також полотно і несе глибокий психологічний зміст, відображаючи юну дівчину як не оформилася особистість, яка тільки краєм ока заглянула в новий та незвіданий світ. Вона в очікуванні змін, яких з нетерпінням чекає і боїться. Глядачі не бачить її обличчя, але кожен може відчути її бажання рухатися вперед.

Кімната як замкнутий світ, який вона хоче розширити. Відсутність предметів – це початок пізнання та накопичення досвіду. Чим більше дівчина буде дізнаватися, тим більш наповненим стане кімната. Вона стоїть босоніж на підлозі, як дитина, яка відчуває зв’язок з батьківським домом.

Не випадково вікно виходить на море, що символізує волю і рішучість. Але завжди існує і негативна частина як непередбачуваність, буйство хвиль. Так і життя буде невизначеною, зі своїми злетами і падіннями. Порт міста Кадакеса відкриває можливість не тільки вийти в рідні краї, але і дозволяє відправитися в нескінченну подорож в інші країни.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Дівчина біля вікна – Сальвадор Далі.