Дівчина, друкарська лист – Ян Вермеер

Дівчина, друкарська лист   Ян Вермеер

Картина голландського майстра живопису Яна Вермеєра Делфтського “Дівчина, друкарська лист”. Розмір картини 45 x 40 см, полотно, олія.

У своїй картині нідерландський живописець зобразив елегантну молоду жінку, що сидить за столом. Лівою рукою дівчина притримує край паперу, у правій тримає перо. Вона дивиться на глядача з дещо насмішкуватим виразом. Як і в багатьох інших своїх творах, Вермеер залишає глядача самому здогадуватися, чим викликаний такий здивований погляд героїні.

Сюжет – жінка за написанням листа – досить традиційний для жанрового живопису. Нідерланди були відомі грамотністю населення, але в 17 столітті країна переживала пік моди на ведення щоденників, альбомів, які записувалися вірші; широко подорожуючи по всьому світу, голландці підтримували своїх близьких листами, які швидка і відмінно налагоджена пошта передавала акуратно і вчасно.

Голландський художник зводить до мінімуму зображені деталі, не даючи пояснень і натяків, кому і що пише героїня. Кімната занурена в тінь, яскраво освітлена тільки постать молодої жінки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)