Дівчина і смерть – Ганс Бальдунг

Дівчина і смерть   Ганс Бальдунг

Тема життя й смерті дуже хвилювала середньовічної людини ще й тому, що періодично у різних країнах Європи спалахували страшні епідемії чуми. Вони виникали раптово і процвітаючий місто перетворювався у величезний лазарет, де лікарі не могли врятувати пацієнтів. Гігієна була не на належному рівні, антибіотики ще не винайшли. Люди вимирали цілими кварталами, гинули сім’ї, діти, юнаки та дівчата.

Нескінченні війни, пов’язані з ними облоги міст, розруха, голод також забирали багато життів. Не дарма стільки творів мистецтва було присвячено позбавлення від таких лих. І всі художники Північного Ренесансу так чи інакше відобразили цю тему.

Середньовічне мистецтво взагалі дуже символічно. Традиційно смерть зображували у вигляді страшного скелета або баби з косою в руках, бо смерть “косила” людей без розбору. Смерть з’являлася несподівано і не було від неї порятунку.

У картині “Дівчина і смерть” як раз і показаний такий момент. Юна квітуча дівчина раптово виявляється в руках смерті, яка вже встигла сфотографувати свій фатальний поцілунок. Сльози відчаю бризнули з очей жертви…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Дівчина і смерть – Ганс Бальдунг.