Дівчина на порозі – Костянтин Коровін

Дівчина на порозі   Костянтин Коровін

Етюд “Дівчина на порозі” відноситься до раннього періоду творчості Костянтина Коровіна. Як і в ряді пейзажних етюдів 1890-х років, в композицію полотна крупним планом введена жіноча фігура, ніби розчинена в пейзажі. Світло, що падає в кімнату з саду, огортає модель, розчиняє чіткі лінії, оточує її загадковим сяйвом.

У контражурном освітленні навіть фарби стають хиткими, перетікаючими одна в іншу. Тремтливість повітря і нестійке освітлення, однак, не приховують її усміхненого обличчя, на якому сяють голубі очі. Художник явно імпонував російський національний тип жіночої краси, втілений в моделі. Ліра і квіти в її руках сприймаються як натяк на якусь таємницю душі.

Виконаний у світлій радісною гамі тонко тонких тонів, етюд пройнята радісним, повнокровним відчуттям буття. Він не справляє враження штудії, замальовки, начерки для пам’яті, яким буде створюватися новий твір. Подібна незавершеність була характерним явищем для імпресіонізму в цілому. Схопивши вразив його момент, К. А. Коровін створив цілком закінчений твір.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Дівчина на порозі – Костянтин Коровін.