Дівчина перед дзеркалом – Пабло Пікассо

Дівчина перед дзеркалом   Пабло Пікассо

Метафоричная і таємнича картина “Дівчина перед дзеркалом” присвячена Марії Терезії Вольтер, особливою музу художника, яка надихнула його на сюрреалістичні експерименти. Основний лейтмотив роботи полягає в пошуках самого себе, бо Ми – не те, що бачимо в дзеркалі, а щось зовсім інше.

І цю сутність намагається розгледіти героїня Пікассо, уважно спостерігаючи за відображенням. Складно складена з геометричних візерунків і плавних, але пружних ліній фігура, зовсім переломлюється у відображенні гладкої поверхні дзеркала, яка представлена у вигляді своєрідного вікна у внутрішній світ. Дволикість героїні Пікассо передає в її особі, наполовину складається з півмісяця. Здається, Марія Терезія здивована тому що бачить – яскрава пляма на лобі, буйство фарб на тлі, чуже тіло.

Збентежена, вона намагається доторкнутися до дзеркала, простягаючи до нього непропорційні нерівні пальці. Напевно, самою вражаючою деталлю виглядає живіт героїні – і без того не зовсім естетичний, відбиваючись він перетворюється в обвислий коло. Сам Пікассо згадував, що він сам на картині також присутній, уважно спостерігаючи за коханою. Критики схильні вважати, що автор мав на увазі візерунки на шпалерах, нагадують костюм Арлекіна.

Яскраві, кричущі кольори, химерні орнаменти, прямі лінії збираються, завдяки тонкому смаку живописця, в струнку доречну пісню, яка змушує глядача пильно її роздивлятися. В цьому і полягає найбільша, майже гіпнотична, привабливість робіт маестро Пікассо. Як ніякі інші роботи, картини, що зображають Марію Вольтер, користуються величезним інтересом – колекціонери всього світу готові викласти за них кругленькі суми. “Дівчина перед дзеркалом” належить до найбільш відомих і цінних з них.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 2.00 out of 5)


Дівчина перед дзеркалом – Пабло Пікассо.