Дівчина, що читає лист біля відкритого вікна – Ян Вермеер

Дівчина, що читає лист біля відкритого вікна   Ян Вермеер

Як і на інших полотнах голландських живописців тут майже нічого не відбувається. Тендітна дівчина стоїть біля вікна і читає лист.

Вермеер взагалі любив зображати самотні жіночі фігури в інтер’єрі і часто використовував для цього кімнати свого будинку. Як і в цій картині, як і в деяких інших, можна дізнатися одну і ту ж обстановку: оббиті шкірою стільці з високою спинкою, стіл, покритий важкої килимовій скатертиною, і, безумовно, відкрите вікно.

Вермеєра ніколи не бентежила буденність мотиву, навпаки, під його пензлем вона набувала якийсь поетичний сенс. На перший погляд може здатися, що скопійована художником сцена випадкова. Зрушена вправо завісу підкреслює це враження. Насправді ситуація строго продумана, в ній розподілений і урівноважений кожен предмет. Насичені кольори – жовтий, малиновий, сріблястий, золотистий – надають роботі значущість, неповторність.

Але головним виразним засобом художника, безперечно, є світло. В його картинах він потоками ллється з відкритого вікна, наповнює повітрям кімнату, посилюючи звучання кольору одягу і тканин – це додає картин Вермеєра особливу атмосферу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Дівчина, що читає лист біля відкритого вікна – Ян Вермеер.