Дівчина, що сидить спиною – Сальвадор Далі

Дівчина, що сидить спиною   Сальвадор Далі

На картині глядач бачить дівчину, зображену зі спини. Вона сидить у кріслі з прямою спинкою. На дівчині просте біле плаття з широким вирізом. Одне плече оголено. Увагу привертає зачіска дівчини. У неї темно-каштанове хвилясте волосся, зібране ззаду; вони падають на спину трьома майстерно укладеними локонами, які промальовані з незвичайною ретельністю і скрупульозністю.

Обличчя дівчини глядач не бачить, але може простежити напрям її погляду. Перед її поглядом відкривається краєвид іспанського містечка: невисокі будинки з трикутними дахами, світлі оштукатурені стіни, прорізані вузькими вікнами-бійницями.

Загальна колірна гама картини заспокійлива, м’яка. Небо неяскраво-блакитне, мов у мареві від спеки. Білий, світло-бежевий, карамельний – ці кольори переважають на картині. Теплий відтінок шкіри дівчини гармонує з фарбами пейзажу.

Моделлю художника стала його молодша сестра, Ганна Марія. До появи Гала в життя Сальвадора Далі головною його натурницею була саме сестра. У дитинстві і юності їх відносини були дуже теплими. Ця картина отримала визнання сучасників – як критиків, так і художників. Зокрема, її дуже високо оцінив Пабло Пікассо. По манері вона близька до робіт старих майстрів епохи Відродження – таких, як Вермеєр, Фабриціус і де Хоох. На полотнах Дали людські фігури часто позбавлені осіб.

Персонажі картин або сидять, відвернувшись, або закривають обличчя руками, або голова залишається за зрізом картини. Хоча Дали володів блискучою мальовничою технікою, про що говорять портрети, належать його пензлю. Можливо, він ставив перед собою більш складне завдання: передати настрій персонажа і атмосферу картини за рахунок інших виразних засобів: пози, антуражу, поєднання символів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)