Дівчина у піаніно (Увертюра до “Тангейзеру”) – Поль Сезанн

Дівчина у піаніно (Увертюра до Тангейзеру)   Поль Сезанн

Дана робота була виконана Полем Сезанном в 1868 році. Сюжет картини багато вважають схильним до культу Вагнера, який у той час заволодів умами молодих французів.

Головним об’єктом картини є дівчина, яка грає на піаніно. У картині відсутня різноманітність планів, всі об’єкти і події знаходяться на одному, близькому для глядача, плані. Піаніно зображено об’ємними і великими мазками. Якщо глядач уважно всмотрится в картину, то зможе помітити, що практично вся картина виконана такими широкими мазками. Картина дуже світла, вона не навантажує, не навіває поганих думок.

Люди, зображені на картині, виглядають закінчено, завдяки цьому картина виглядає одним цілим, не викликаючи ніяких питань у публіки. Незважаючи на дивне освітлення, дівчина, яка грає на піаніно, зображена досить жваво і яскраво, видно, що художнику це коштувало чималих зусиль. Музичний інструмент зображений дуже правдоподібно, він виглядає природно.

Полотно наповнене миром і спокоєм. При перегляді картини у глядача не виникає ніяких негативних емоцій, як в іншому і яскравих позитивних. Цей твір просто заспокоює. Композиція картини побудована дуже спокійно, навіть той факт, що жінка позаду піаністки виглядає досить сумно й похмуро, не порушує спокою картини.

Якщо звернутися до історії, можна сказати, що дане полотно – одне з останніх робіт Сезанна в жанрі портретів та побутових сцен. На картині присутні дві людини, але якщо уважно придивитися, можна помітити, що позаду дівчини стоїть стілець, на якому нікого немає, і спинкою до глядача стоїть велике крісло, яке так само пустує. Ці моменти навівають думки про самотність, просочуючи їм весь простір зображуваної кімнати. Навіть незважаючи на такий підтекст, атмосфера картини досить приємна і домашня, художник зміг досягти цього завдяки застосуванню пастельних відтінків.

Існує факт того, що до створення цієї картини Сезанн написав дві інші варіації цього сюжету, але, на жаль, ті полотна не збереглися. Художник відрізнявся завзятістю і продовжував роботу до тих пір, поки не отримав саме ту картину, яку він хотів бачити. На даний момент це полотно знаходиться в Ермітажі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Дівчина у піаніно (Увертюра до “Тангейзеру”) – Поль Сезанн.