Дівчина в білому – Вінсент Ван Гог

Дівчина в білому   Вінсент Ван Гог

Кожна робота постімпресіоніста Вінсента Ван Гога автобіографічна. Цей твір він закінчив менше ніж за місяць до свого самогубства. Психічнохворий художник тільки вийшов з лікарні і спробував знову зайнятися живописом, хоча жив у постійному очікуванні нового нападу.

У листах до брата Ван Гог зізнавався, що може зображати тільки смуток і нескінченна самотність. Можливо, в цьому полотні художник вирішив втілити образ своєї душі, висловивши у вигляді селянської дівчини всі свої печалі і переживання. Це одна із самих проникливих і красивих по колориту картин художника.

Тендітне тіло дівчинки, її довгі худі руки з великими непропорційними кистями, опущені плечі, розсіяний погляд великих очей – все це передає відчуття туги. І хоча навколо героїні простирається ніжна зелень літа, вона стоїть серед колосків пшениці, ніби покинутий усіма, самотній дух полів. Хліба і квітки маків написані Ван Гогом абстрактно і в той же час пізнавано.

Відомо, що майстер працював над картиною більше звичайного, намагаючись зобразити різні зелені тони злаків, що коливаються під поривом вітру.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)