Дівчина в хустці – Олексій Венеціанов

Дівчина в хустці   Олексій Венеціанов

Полотно пензля видатного художника Венеціанова повно загадок: хто ця дівчина і коли був намальований її портрет. На перше питання відповіді так і не знайдено. Що стосується другого, то прийнято вважати часом створення картини 30-ті роки. Ця одна з небагатьох робіт художника, про яку він не згадував у своїх листах. Про неї навіть не говорили його друзі і знайомі.

Можливо, сам автор не вважав портрет однієї з примітних своїх робіт. Але все ж те, що портрет з’явився, стало подією в світі російської живопису. Отримавши популярність і перебравшись у власний маєток, Венеціанов розділив життя на дві половини. Саме друга стала початком нового періоду його творчості. Починаючи як портретист, художник все більше проникає у внутрішній світ людини і тепер вона прагне явити світу багатий світ простих селян, чия праця не може не викликати захоплення.

Зображуючи селян, Венеціанов починає ламати сталі стереотипи. Він бачить прекрасне в цих людях, особливо майстра приваблює жіноча краса. Селянки художника не схожі на виснажених важкою роботою жінок. Вони справжні, прості і відкриті.

Саме тоді і з’являється картина “Дівчина в хустці”. Це результат спору реаліста і поета, які вживаються в душі художника. Чомусь це обличчя дівчини виділяється серед численних портретів художника. Воно повно одухотвореності, від чого виглядає ще милі. Свою дівчину Венеціанов позбавляє від застиглої нерухомості.

Доля якимось дивом захистила дівчину від негараздів селянської долі. Здається, що на губах грає легка усмішка, ледь вловимий натяк на неї. А очі сповнені віри в життя і людей, вони довіряють світу навколо, несучи в нього чистоту і світло. Риси обличчя сповнені гармонії та красу юності. Такий образ викликає впевненість, що дівчина заслуговує радості і щастя свого життя, адже інакше просто не може бути. У цій картині відчувається мрійливість художника і його любов до свого творіння.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Дівчина в хустці – Олексій Венеціанов.