Дівчина з Ампурдана – Сальвадор Далі

Дівчина з Ампурдана   Сальвадор Далі

З Ампурдана, відгородженого від зовнішнього світу горами. Ампурдана з його пологими пагорбами, блакитним небом, родючою землею. З його стрункими кипарисами, на які Дали милувався в дитинстві, і які були з ним все життя, проростаючи ледь чи не на кожному полотні. Ампурдана з його трамонтаной, ураганним вітром, якого немає в інших краях. Трамонтана ламає дерева, руйнує будинки, зриває і забирає з неба всі хмари до останнього клаптика, оголюючи найчистішу, сліпучого очі лазур.

Пориви шквального вітру кидають морські хвилі на прибережні скелі, як різцем скульптора, висікаючи з них химерні фігури. І блакить, і кипариси, і ці примхливі структури з пісковика – практично незмінні атрибути картин Дали. Все це йде звідти, з дитинства і юності, з Каталонії, Фигероса, Ампурдана. Дівчина стоїть спиною до глядача. Золотисте волосся недбало падають на плечі, тіло обліплено сукнею з тонкої тканини, більше підкреслює рельєф тіла, ніж щось приховує. На ногах легкі туфлі без п’яти, бретелі сукні сповзають з плечей. Поза її томна, лінива і статечна.

Перед нею лежить рівнина з невисокими пагорбами на горизонті. Вона дивиться в далечінь: чи то на церковцю типовою південної архітектури, в оточенні кількох дерев, то на групу кипарисів далеко біля горизонту. Небо сліпуче-синє, з рідкісними мазками хмар. Повітря, здається, тремтить від спеки. Картина чудово передає атмосферу спекотного літнього дня на півдні Каталонії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Дівчина з Ампурдана – Сальвадор Далі.