Дівчина з перловою сережкою – Ян Вермеер

Дівчина з перловою сережкою   Ян Вермеер

Картина голландського живописця Яна Вермеєра Делфтського “Дівчина з перловою сережкою”. Розмір портрета 44.5 x 39 см, полотно, олія. Картина художника Вермеєра дуже проста і лаконічна, в ній немає жодної зайвої деталі. Темний фон, який спочатку був темно-зеленим, розділений портретом на нерівні частини, що надає картині тільки більше життєвості і реальності.

Складки вертикально спадаючої жовтої тканини модного в Нідерландах 15-17 століть тюрбана підкреслюють ніжний овал обличчя юної дівчини. Поза портретованої досить незвичайна для портрета, ймовірно, Вермеер прагнув зафіксувати мить невимушеного або поривчастого руху. Дівчина дивиться з портрета на глядача вже більше трьохсот років і весь цей час зберігає загадкове мовчання, хоча рот її напіввідкритий, але слова дівчини так і залишилися таємницею художника.

Сучасники живописця високо оцінили в портреті дівчата з перловою сережкою талант Яна Вермеєра Делфтського, картина іноді представлялася як “Мона Ліза Півночі” або “Голландська Мона Ліза”.

Існує кілька версій про те, хто позував художникові. Найбільш поширене припущення, що моделлю для художника цієї картини була старша дочка Вермеєра Марія, якій у ту пору було близько тринадцяти років. Існує також думка, що на картині зображена її ровесниця, дочка відомого делфтського мецената Рюйвена, який був покровителем і цінителем мистецтва Вермеєра.

Цей портрет Вермеєра є найвідомішою картиною живописця. Існує книга “Дівчина з перловою сережкою” письменника, автора вільних історичних новел Шевальє Трейсі, в якому висловлюється припущення, що моделлю Вермеєра на портреті була молоденька служниця і коханка митця Грід, а також знятий за мотивами роману фільм.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)