Дівчина з віялом – П’єр Огюст Ренуар

Дівчина з віялом   Пєр Огюст Ренуар

Чудова робота, відрізняється яскраво вираженою імпресіоністичної манери, була написана приблизно з Альфонсини Фурнез, дочки власника ресторану Фурнез, який вошедшел в історію мистецтва у вигляді декорацій до деяких картин Ренуара, а також як місце, яке художник дуже любив відвідувати.

Образ дівчини, відтворений на полотні, відрізняється крихкістю, свіжістю і ніжністю. І це не тільки через колористичного рішення, але і, головним чином, завдяки особливій розмитою техніки живописця. Як ніби об’єктив фотоапарата вихопив якийсь ускользающее мить. Ми бачимо, як обличчя дівчини ніби потрапив у фокус і видно чітко і ясно, а руки і фон, навпаки, навмисно змазані. З граничною акуратністю зображені темні очі, трохи відкритий рот, невеликий ніс, зачіска, а характер фону тільки посилює цю акцентность.

Енергійні короткі мазки і гра з кольором створюють унікальний ефект – все полотно залито сяючим світлом, який вібрує і переливається по мірі переміщення вашого погляду по простору картини.

Ще один цікавий прийом, властивий Ренуару – це улюблене виписування складок. Живописець дуже любив ретельно промальовувати складки одягів або ж оббивки меблів, це його звичка у цій роботі виражена в зображенні віяла, який крім чіткої лінії також вражає мальовничими колірними переливами.

Після того, як робота була закінчена, її придбав знаменитий меценат та поціновувач імпресіонізму Поль Дюран-Рюель, який з радістю надавав її для різних виставок, поки не продав нашу колекціонеру Івану Морозову, запросивши за неї в 60 разів більше ціни від сплаченої Ренуара. Так чудова картина виявилася в Росії, де і знаходиться до цього часу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Дівчина з віялом – П’єр Огюст Ренуар.