Дівчинка-продавщиця фруктів – Бартоломе Естебан Мурільйо

Дівчинка продавщиця фруктів   Бартоломе Естебан Мурільйо

Невеликі жанрові картини художника абсолютно з іншого боку розкривають його багатогранний талант. На них ви не знайдете ні багато одягнених іспанських грандів, ні одухотворених і піднесених зображень біблійних персонажів або християнських святих. На цих полотнах все увагу приділено простим людям з народу – бідним міським і сільським жителям.

Дуже часто живописець, малює дітей, хлопчиків, які бігають по вулицях у рваних лахмітті, або ж таких юних трудівниць, як зображена на полотні дівчина, зовсім ще дитина. На ній дуже проста, явно домоткана і пофарбована кустарно одяг, але чиста і акуратна. Вона не звикла до такої пильної уваги і сором’язливо прикриває обличчя кутиком своєї головної хустки.

На дівчині проста лляна сорочка без прикрас і вишивки, темний корсаж і пишна спідниця теракотового кольору, що лежить красивими великими складками. Це типова іспанка “з народу” – темноока і чорнява, з великими виразними, але не витонченими, не аристократичними рисами обличчя. В руках у неї кошик із свіжими фруктами, які вона принесла на базар продавати, допомагаючи своїй родині вибиватися з бідності.

По картині явно відчувається любов і співчуття, з яким художник ставився до простих людей їх народу, особливо до дітей. На полотні кожен мазок буквально дихає любов’ю і пристрасним бажанням затримати хоч на мить настільки швидко йде молодість і безтурботність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Дівчинка-продавщиця фруктів – Бартоломе Естебан Мурільйо.