Дівчинка в синьому кріслі – Мері Кассат

Дівчинка в синьому кріслі   Мері Кассат

Мері Кассат – художниця-импрессионистка і графік, яка, незважаючи на своє американське походження, більшу частину життя провела у Франції. Переважна більшість її картин присвячено жінкам, але є чимало й таких, де головними дійовими особами є діти.

Причому у Кассат це зовсім не безгрішні янголята, яких наказували малювати канони офіційної живопису. Художниця пішла своїм власним шляхом: вона зображала дітей правдиво, такими, які вони є. “Дівчинка в синьому кріслі” – наочне тому підтвердження.

Дівчинка виглядає більш ніж розслаблено. В силу юних років вона хоча й усвідомлює, що дівчатка повинні вести себе культурно, але ще не здатна контролювати себе і сидить так, як їй зручно. В очах глядача задранная спідничка могла б надати позі деяку вульгарність, але в поєднанні з красномовним виразом нудьги на обличчі і загальної невимушеністю, сприймається лише органічним доповненням образу. Очевидно, що юна натурниця швидко втомилася від позування. На її обличчі відбилася неприхована байдужість до подій.

Це особлива картина у творчості Кассат: з неї почалося професійне співробітництво з французьким художником-імпресіоністом Едгаром Дега. За словами Мері, метр живопису допоміг написати їй дивани на задньому плані. Крім того, він підібрав модель для картини. Зображена на полотні дівчинка – дочка одного з його друзів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Дівчинка в синьому кріслі – Мері Кассат.