Диво облатки – Паоло Уччелло

Диво облатки   Паоло Уччелло

Ця сцена становить частину вівтарного образу, написаного Уччел-ло для церкви Святого Духа в Урбіно. Відомо, що майстер повинен був написати весь вівтарний образ, але, закінчивши нижні панелі, він відмовився від замовлення, і його передали голландцеві Иосу ван Вассенхове.

Традиційно сцени на нижніх панелях вівтарного образу були тісно пов’язані з основною сценою, зображеної на центральній панелі. В даному випадку головний сюжет вівтарного образу – встановлення Таїнства Євхаристії. Працював над центральною панеллю вівтарного образу Іос ван Вассенхове зобразив Христа, дає Своїм учням хліб і вино під час Таємної вечері. Паоло Уччелло, у відповідності з основним сюжетом, проілюстрував на нижніх панелях образу широко відому в Середні століття історію про єврея-ростовщике, який намагався вчинити наругу над облаткою – то є над часткою Тіла Христового.

Суть її полягає в наступному. Якась бідна жінка, бажаючи викупити свій плащ, закладений у лихваря, віддала йому після довгих прохань облатку, викрадену в церкві. Єврей, щоб поглумитися над християнською святинею, хотів спалити облатку. Але як тільки він підпалив цей маленький шматочок хліба, з нього дивним чином виступила кров. Викритого єврея заарештували і разом з усією його родиною спалили на вогнищі за святотатство, а жінку, яка вкрала облатку, повісили.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)