Диво з драконом Святого папи Сильвестра – Масо ді Банко

Диво з драконом Святого папи Сильвестра   Масо ді Банко

Зліва на картині зображено диво з драконом, а праворуч – воскресіння двох чоловіків, убитих отруйним драконячим диханням. Сцена відбувається в Римі, в мальовничій обстановці, серед руїн римського Форуму. Про колишню велич Риму нагадують височіє на задньому плані величезні голі стіни з порожніми прорізами вікон. Глибоке простір картини розділене на три частини.

Зліва обрушилася арка і самотньо стоїть антична колона створюють окреме обрамлення сцені з драконом. Тут тато сковує ховався серед руїн Капітолію дракона, а трохи праворуч ми бачимо наступне подія: папа урочисто благословляє мертвих магів і воскрешає їх. Масо не майстер драми, він просто викладає події.

У центрі картини велична постать папи, воскрешає мертвих, підкреслена і аркою воріт на задньому плані. Його образ стриманий, але це не джоттовские монументальність і міць. Масо цікавить швидше зображення внутрішнього світу. Стоять праворуч імператора Костянтина і його свиту теж вразило побачене диво. Кольори тут блідіше, ніж у Джотто. Картину зліва висвітлює сильне світло. Червоний тон папського плаща посилений сліпуче білим кольором, що оточує його. Дві сцени, такі в часі одна за одною, розділені не тільки білої колоною, але й тим, що учасники двох сцен стоять один до одного спиною.

У той же час архітектура заднього плану як би пов’язує ці дві події. Картина побудована на скомпонованої навколо центральної осі композиції і на єдиному ракурсі. Цю вісь підкреслює і постать благословляючого папи. Розміщення групи праворуч посилює ілюзію глибини простору.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Диво з драконом Святого папи Сильвестра – Масо ді Банко.