Дніпро вранці – Архип Куїнджі

Дніпро вранці   Архип Куїнджі

Картина стала останньою, яку художник погодився виставляти на публіку. Вже через кілька місяців він відмовиться від виставок і його роботи стануть недосяжними на кілька десятків років.

Головною рисою полотна вважається його скромність. Відсутність яскравих відтінків і гри зі світлом робить пейзаж умиротвореним. Створюється ефект прозорості: річка втрачається крізь туман. Передній план з соковитою зеленою рікою переходить у спокійний білий колір прозорих вод Дніпра і неба. Переважання білого ніжно-рожевого і жовтого кольорів дозволяє стверджувати про риси імпресіонізму, присутніх в картині. Але головна завдання, полягала у створення враження неосяжності простору.

Незважаючи на маленький шматочок степу на передньому плані і невеликий вигин річки, в цій картині відчувається широчінь і простір. Відмова від світлових ефектів не збіднює картини, тут все сказано в її простоті. Випалені сонцем степові трави і одинокий кущ реп’яха на пагорбі – просто до неможливості. Але простір, можна відчути, тільки не зациклюючись на окремих яскравих деталях. Тому, художник і прибрав їх звідси.

Відмовившись від гри зі світлом, Куїнджі зосередився на створення повітряного середовища. Білі кольори і рожеві підлозі відтінки додають повітрю ефект світіння, ніби він вбирає в себе мовчання річки, п’є з неї, щоб рознести умиротворення над степом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)