Дочка дроворуба – Джон Еверетт Миллес

Дочка дроворуба   Джон Еверетт Миллес

Написана на третьому році перебування художника в рядах прерафаелітів, “Дочка дроворуба” стала другим пейзажем Міллеса після картини “Аріель заманює Фердинанда”, яка найбільш чітко серед усіх прерафаэлитских робіт того періоду передає відчуття справжнього злиття з природою. Складна і неоднозначна, ця картина також відсилає до робіт старих майстрів і сучасної Миллесу поезії і стосується проблем соціальної несправедливості.

“Дочка дроворуба” була створена в Уизем-Вудс, в околицях Оксфорда. У своїй першій великій картині, написаної на пленері, Миллес поклав початок прийомів, яким належало розвинутися згодом, і стилем, проистекавшему з них. Спочатку він повністю написав пейзаж, а потім, коли погода погіршилася, повернувся в Лондон, в студію на Гауер-стріт, щоб писати персонажів. Напружене вертикальне положення фігур на картині свідчить про вплив “Портрет подружжя Арнольфіні” пензля ван Ейка, а стрімке скорочення перспективи, яка ніби виштовхує героїв на перший план, – справді новаторський прийом.

Сюжет запозичено з однойменної поеми Ковентрі Патмора. Дочка дроворуба Мод, в деякому сенсі протилежність героїні “Ізабелли”, закохується в Мертона, сина сквайра. Коли вони стають дорослими, соціальна різниця між ними перешкоджає будь-яким офіційним відносинам. Мертон залишає дівчину, вона втопив у річці дитини – плід їхньої любові, – і сходить з розуму. Миллес зображує першу зустріч героїв: хлопчик пропонує маленької Мод суницю, яку художник писав з ягід, куплених на ринку Ковент-Гарден. Він залучив до участі в процесі своїх оксфордських друзів і покровителів, Томаса і Марту Комб, попросивши їх відправитися в Ботльов, в околицях Уизем-Вудс, і роздобути у сільської дівчинки, яку він там зустрів, пару старих черевиків, а також відповідне платтячко. Березня і Томас виконали прохання художника. Контраст між простим, хоч і яскравим платтям дівчинки і сліпучо-червоним костюмом Мертона, а також стек в руці хлопчика, символізують їх різне положення.

“Дейлі ньюс” зазначила, що прерафаэлити в 1851 гощу “є в силах тяжких і дотримуються своїх догматів з переконаністю мучеників, але в той же час викликають повагу палкою відданістю цим принципам”. Підтвердження тому – в яскравих подробицях пейзажу в “Дочки дроворуба”, а також у первісному веснушчатом обличчі дівчинки. У 1886 році Миллес перемалював Мод, зробивши її обличчя більш витонченим, на прохання власника картини, свого зведеного брата Генрі Ходжкинсона.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)