Долина Уаз – Поль Сезанн

Долина Уаз   Поль Сезанн

Створення пейзажного полотна “Долина Уази” відноситься до 1880 році. Картина належить приватному зборам.

Долина Уази є одним з регіонів Іль-де-Франс і знаходиться на півночі. Природа долини наповнена красивими образами, світлом і теплими фарбами.

Пейзаж нагадує фотографічний кадр, випадкове, миттєве зображення. Полотно заповнений повітрям, при цьому виникає відчуття свіжого прохолодного дня. Пейзаж наповнений зеленими фарбами, проте вкраплення охристо-бежевих відтінків створюють атмосферу ранку.

Небо молочного кольору злегка затягнуте сірувато-синіми хмарами. Крім того, в зображенні поверхні неба присутні відтінки світло-зеленого і жовтуватого. На першому плані пейзажу, так сказати в основі полотна, прописані дерева і невеликі чагарники долини. Дальній план картини складається з будинків і споруд жителів півночі Іль-де-Франс. Будинки розташовані досить близько один до одного, щільною, убористой смугою.

Зображення невеликих будівель об’єднані чорним контуром, що надає їм жорсткі, чіткі обриси. Сама долина затягнута різними відтінками зеленого кольору, различающимися нюансами тонального зображення. При цьому кольори не перемішуються, а розташовуються поруч один щодо одного. У зв’язку з чим створюється настрій живого, тремтить кадру.

Для картини характерні контрастні рішення в поєднанні з явищем світло-тіньових затемнень. Місцями тіні згущуються настільки, що темно-зелена палітра різко зміщується в бік чорного кольору. Чорна контурна обведення будівель, розташованих в глибині долини перегукується з уривчастими чорними лініями, що зображують стовбури дерев. Деякі силуети дерев злегка нахилені, наче під дією поривів вітру.

Особливості нанесення фарби нагадують вертикальне штрихування. Подібна манера “штрихування” або мазка створює цікаве фактурне зображення, надає картинній площині динамічний, почасти похмуре звучання, нагадуючи лінії дощу. Пейзаж этюден, імпресіоністичний, але і в той же самий час постимпрессионистичен. Основне, головне враження від картини, яка отримує глядач – це враження відкритого повітря, простір світла і тепла. Низько набігають хмари надають долині примарну тінь, створюючи відчуття моросящего дощу.

Вітер став на час дощем, растревожив похмурі, похмурі хмари. Хмари повільно рухаються по небу, майже повзуть, простягаючи до землі волокна сірої павутини. І ми вже чуємо, як тонкі краплі ледь шарудять по листю точно в боязкому сні, ніби оплакуючи або згадуючи когось.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)