Дон Жозе Мониньо і Редондо – Помпео Батоні

Дон Жозе Мониньо і Редондо   Помпео Батоні

Картина італійського живописця Помпео Батоні “Дон Жозе Мониньо і Редондо”. Розмір портрета 98 x 75 см, полотно, олія. Граф дон Жозе Мониньо і Редондо був губернатором Флориди, в ті часи столицею цієї землі було місто Флорідабланка. Після 1760-х років художник став, мабуть, найбільш затребуваним портретистом Європи.

Вища аристократична знать Старого і Нового Світу прагнула замовити портрети в майстерні Помпео Батоні, художнику замовляли портрети папи і монархи. Помпео Батоні був хранителем папських колекцій, а будинок живописця став місцем зустрічей діячів мистецтва того часу, громадським та інтелектуальним центром.

У число друзів художника входив відомий німецький історик мистецтва, основоположник естетики класицизму Йоганн Йоахім Вінкельман, який, аналізуючи з просвітницьких позицій історію античного мистецтва, знаходив ідеал у шляхетної, величної скульптури давньогрецької класики.

Подібно Винкельману, Батони прагнув у своїй живопису до помірного класицизму старих майстрів, на відміну від модного в той час стилю венеціанських художників. Копіювання портретів Батони входило в обов’язкову програму академічного навчання молодих живописців в Римі. Саме портрети Батони вплинули на європейську живопис останньої чверті XVIII – початку XIX століть, ставши, як і картини Антона Рафаеля Менгса, свого роду еталоном неоклассицистического портрета.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Дон Жозе Мониньо і Редондо – Помпео Батоні.