Донна Гравида – Рафаель Санті

Донна Гравида   Рафаель Санті

Жіночий портрет, відомий з початку XIX століття під назвою “Вагітна” , написаний одночасно або трохи раніше Портретів подружжя Доні. Всі три портрети дають чудове уявлення про вбранні епохи.

Цінність і привелкательность портретів Рафаеля складається, передусім в тому, що в них найбільш відчутно видно реалістичні основи його мистецтва.

У портреті приваблює благородство ідеалу людини, втіленого в конкретному, пізнаваному вигляді людей епохи Відродження. Рафаель ретельно виписує сукню, прикраси, особливо головний убір жінки. Квадратний виріз сукні, різко отчерченний чорною стрічкою, контрстирует з округлою формою обличчя і живота молодої жінки. Ліва рука, увагу до якої залучається прикрасами, покладена на живіт, підкреслює факт вагітності жінки.

Червоні рукави сукні також акцентриуют увагу на нижній частині картини. Схоже колірне рішення згодом було використано і в Портреті кардинала Федра Ингирами, бібліотекаря папи Лева X.

Особі надано вираз суворе, спокійне, підняті брови надають трохи здивований вираз. Погляд занурений в себе. Рафаель у своєму творі підкреслив крихкість і в той же час гордість жінки, огляд, який готувався стати матір’ю.

Рафаель майстерно відобразив самоуглубленное стан молодої матері, і, хоча багато великі живописці зображували вагітних жінок, рафаелевской картина є шедевром серед них.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)