Допит Салавата – Олексій Кузнєцов

Допит Салавата   Олексій Кузнєцов

Особистість героя зробила з цього митця історика. А. Кузнєцов мріяв зобразити Салавата, і для цього присвятив багато часу на те, щоб картина виглядала максимально правдоподібно. Батир, то, що його оточує, люди і предмети, його одяг, все відповідає історичним документами. А те, що А. Кузнецов обрав саме такий епізод з життя персонажа, показує мені живописця, як творця, воспевающего силу звичайних людей, які вірять в перевагу своїх поглядів та ідей.

Єдиний, кого глядач може добре розглянути – це Салават Юлаєв. Він стоїть обличчям до всіх, хто дивиться на картину. Про що каже його гордий погляд, незламна поза? Цей чоловік не перший раз варто перед обличчям невігластва і черствість людей, які не бажають навіть думки допустити про свободу і рівність народів. І кожен раз Салават відчуває, що тільки своїм ставленням і рішучістю зможе вплинути на хід подій. Нехай не ці люди подумають і змінять своє рішення, але майбутнім поколінням буде розказана історія, і у них є шанс зрозуміти, що за свої права варто боротися, незважаючи на перешкоди.

Поза батира сама говорить про незламаною натурі, і бажання ні за яку ціну не прогинатися під тиском погроз, підкупів і навіть страхом тортур і неминучої смерті. Вираз суворого особи все сказало катам. Його величезні очі впевнено дивляться на них як у майбутнє з впевненістю не фанатика, а вождя, за яким стоять тисячі його співвітчизників.

Якщо звернути увагу на тих, від яких залежить майбутнє героя, то можна відзначити два плану. На передньому розташовані нахохленние і напудрені, обв’язані в стрічки та в камзолах чиновники. Вони бачать загрозу їх спокою в цьому молодій людині. Вони вже знають, що приготували йому, тепер вибирають засоби поужасней, щоб останні моменти життя Салавата перетворити в жахливі муки. На задньому плані кати, які готують свої витончені знаряддя тортур. Їх художник навіть не намагається промальовувати в точних деталях, вінвиділяє їх тільки як темна пляма. І цей прийом виявився діючим. Картина своєю силою звучання розбудила в мені гордість за тих героїв, що віддали все для щастя багатьом незнайомих їм людей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)