Дора Маар з нігтями зеленими – Пабло Пікассо

Дора Маар з нігтями зеленими   Пабло Пікассо

Дора Маар – талановитий фотограф і художник, її геній у мистецтві був недооцінений. Деякі звинувачують у цьому стати великого Пікассо, в тіні якої виявилася ця талановита жінка. Вона була сповнена творчих ідей, але історія відвела їй скромну роль музи великого майстра, відігравши яку вона відійшла на другий план. Свою любов до Пікассо вона пронесла через усе життя, навіть коли її місце поруч з майстром змінила інша жінка.

Портрет з нігтями зеленими був написаний в 1936 році, на самому початку знайомства з великим художником. Зазвичай цю музу асоціюють з цілою галереєю портретів заплаканих жінок – саме в таких образах вона увійшла в мистецтво.

На представленому портреті Пікассо тільки шукає її особливі риси, які можна переосмислити і трансформувати. Ми бачимо її великі виразні очі, який художник гиперболизирует, а також яскравий зелений манікюр.

Нігті – знаковий момент для Пікассо. Дора завжди любила лаки незвичайних відтінків. Взагалі руки зіграли непросту роль в їх знайомство з художником. Зайшовши в один з паризьких кафе, художник помітив дівчину, яка швидкими і вправними рухами грала з невеликим ножем, втикаючи його в дерев’яний стіл між розчепіреними пальцями. Заворожений ритмічними рухами незвичайної дами, Пікассо спостерігав, як промахиваясь, вона ранить пальці і дрібні порізи тут же відображаються на білих рукавичках. Пікассо пізніше випросить ці рукавички у Дори і довго буде зберігати їх як реліквію.

Історія цієї картини дуже примітна. У часи правління нацистів, картина перебувала в Берліні і її повинна була спіткати сумна доля – всі шедеври модерністського характеру повинні були бути знищені, як предмети “дегенеративного” мистецтва. Картин чудесним чином була захована і змогла пережити нацистські безчинства.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Дора Маар з нігтями зеленими – Пабло Пікассо.