Дорога в дюнах – Якоб ван Рейсдал

Дорога в дюнах   Якоб ван Рейсдал

Картина голландського художника Якоба ван Рейсдала “Дорога в дюнах”. Розмір картини 32 x 43 см, полотно, олія. Рейсдал любив писати маленькі голландські міста або села, втрачаються в просторовій дали рівнин або прибережних дюн під величезним, тріумфально владних небом.

Але найсильніше враження на глядачів виробляють, звичайно, лісові пейзажі Рейсдала. Творча спадщина Рейсдала становлять 450 картин, ще близько сотні полотен приписується художнику, але ці картини не аттрибутировани остаточно. Помер Якоб ван Рейсдал на початку березні 1682 року в Амстердамі, але поховали митця 14 березня в Соборі святого Бавона в Харлеме. Вплив творчості Рейсдала на голландських сучасників і на художників в інших країнах, є безсумнівним.

Крім того, вплив пейзажного живопису художника торкнулося багато покоління живописців, зокрема, воно, безумовно, простежується в роботах представників Барбізонської школи. Найбільш сильним вплив творчості Рейсдала виявилося в Британії, його можна помітити в мистецтві Гейнсборо, Констебла та інших англійських живописців.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Дорога в дюнах – Якоб ван Рейсдал.