Дощ у дубовому лісі – Іван Шишкін

Дощ у дубовому лісі   Іван Шишкін

Іван Іванович Шишкін не просто видатний художник, але, перш за все, великий майстер пейзажного живопису. Найбільше художник любив створювати лісові пейзажі, зображуючи буковий, сосновий, дубовий лісу. Шишкін любив і захоплювався природою, красою та могутністю дерев, долин, річок. Гаї, лісові дали ставали улюбленими образами Івана Івановича Шишкіна. Навіть створюючи кілька пейзажів соснового бору, художник прагнув передавати в кожному з них свій особливий стан.

Краєвид “Дощ у дубовому лісі” написаний у 1891 році. Цей красивий пейзаж, чудовий зразок станкового живопису є частиною зібрання Третьяковської галереї.

Сюжетика пейзажу “Дощ у дубовому лісі” наповнена ліричними мотивами. Полотно дуже поетично, тонко, споглядально. На картині зображені троє подорожніх. Двоє з них бредуть по дубовому вологому лісі неквапно, ледве ховаючись від дощу під парасолькою. Інший, самотній подорожній, не намагаючись сховатися від дощу, квапливим кроком віддаляється вглиб полотна, все далі і далі в густий вологий туман і лісову гущавину.

“Дощ у дубовому лісі” – пейзаж, який покликаний передати всю красу вологого лісового повітря, запах трави, дубового листя, примарне сяйво світла після дощу, стан туману, наповнює все навколо тишею і спокоєм.

Дубовий ліс дуже красивий, усіяний сонячними відблисками, які відображаються в наповненому вологою лісовому повітрі. Пейзаж іскриться, струмує теплом, усе навколо парить, дихає, живе.

Глибина лісу наповнена густим молочним туманом. Обриси дерев далеко ніби розчинені у цьому туманному дурмані. Образ туману надає полотну загадковості і легкої таємничості. На тлі белесоватой стіни туману виразніше виглядають зображення дерев. Рясна листя дубів виблискує, наскрізний світло надає пейзажу стан тихою безтурботності і млості. Сонце подекуди ковзає по потужним стовбурах дерев, расцвечивая їх і кілька розсіюючи і пом’якшуючи занадто густий туман.

Передній план картини виконаний деталізації, детальної промальовування різних травинок, камінців, моху. При цьому художником використовується різноманітна палітра, все це робить більш виразними і помітними рефлекси і півтони. Повітря відчувається як окреме явище, живе, трепетне, непевне, готове розтанути, зникнути разом з цією растекшейся по лісі туманним серпанком.

В цілому, пейзаж дуже м’який, крихкий, композиційно багатоплановий. Світлотінь підкреслює змінюється на очах атмосферний стан природи, підкреслює хитка рівновага між картинними планами і барвистими шарами пейзажу.

Пейзаж Шишкіна пульсує і живе в нашій свідомості не тільки як образ, але і як запах, як спів лісових птахів, як лісове повітря, як знайомий з дитинства шурхіт дощу в лісі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)