Дощовий день в Бостоні – Чайлд Хассам

Дощовий день в Бостоні   Чайлд Хассам

До Бостону художник Чайлд Хассам відчував окрему слабкість – саме тут почалася його кар’єра, саме це місто побачив його першу виставку. Бостон був оспіваний у багатьох роботах майстра. Представлена картина відноситься до раннього періоду творчості. Полотно представляє широку міську площу, від якої відходять дві довгі вулиці.

Хассан вважав, що архітектура американських міст гідна зображення. У відповідь на це критики тільки беззлобно хмикали, знаходячи подібні роботи досить милими, але міський пейзаж, на їх думку, “недотягував” до високого мистецтва. Між тим пройде трохи часу і Хассана оголосять правдивим американським “літописцем”, який зберіг для нащадків точне, але в той же час поетичне відтворення вулиць міста. Ось і “Дощовий день у Бостоні” радує глядачів прекрасними дамами, укрившимися під парасольками, фаетонами ну і, звичайно, незрівнянною блискучою від дощу мостовий.

Міські картини майстра – дуже “пригладжені” і світські. Художник уникав зображати сірі райони та неблагополучні квартали. Його приваблювала буденне життя, потік людей, коляски, запряжені кіньми, будинки і ростуть хмарочоси. Він ніби хотів встигнути зафіксувати неминуче зникаючу епоху. В даній праці чітко простежується стиль майстра, “американська родзинка” – використання в полотнах і темні коричневі кольори, які звучать в консонансе з усією палітрою. Від імпресіонізму тут поки що небагато, яскраві сміливі мазки, смілива інтерпретація кольором прийдуть пізніше.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Дощовий день в Бостоні – Чайлд Хассам.