Дозрівання – Едвард Мунк

Дозрівання   Едвард Мунк

Картина “Дозрівання”, датована 1894 роком, є другою версією полотна, написаного Мунком за вісім років до цього і знищеного під час пожежі в його майстерні. Ця картина чесно і відверто передає пробуджується сексуальне почуття, яке Мунк вважав одним з найглибших і найнебезпечніших переживань, що випадають на долю людини. Дозрівання – складна фаза переходу від дитинства до зрілості.

На картині представлена оголена молоденька дівчина, сором’язливо пристроившаяся на краєчку ліжка. Дівчинка сидить у фронтальній позі, тісно звівши коліна і склавши руки на них. Певні ознаки статевого дозрівання намічені художником на її тілі з ніжністю і тактом.

Погляд дівчинки і сам вираз її обличчя показують схвильованість, виражає страх перед відбуваються в її тілі змінами. Тіло і руки героїні вражають своєю худорбою, роблячи її образ ще більш тендітною і вразливою. Руками дівчинка сором’язливо прикриває лобок – цей жест додає атмосфері напруги. Фігура героїні освітлена яскравим весняним сонцем, змушуючи її тіло відкидати різку тінь, яка здається чорною хмарою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)