Дров’яні склади в Фукагава – Утагава Хиросигэ

Дровяні склади в Фукагава   Утагава Хиросигэ

Будинки в Едо були дерев’яними, тому часто горіли. Після великих пожеж виникала необхідність у лісі, для відновлення згорілих будинків. Після формування уряду бакуфу перші оптові магазини ліси знаходилися у замку Эдодзе на березі каналу Аосан-борі. Але, з причини розширення міста і можливості виникнення пожеж, бакуфу наказало їм переїхати в 1701 р. в Фукагава. Тут з’явилися дров’яні склади Фукагава киба. Навколо них була побудована гребля, прориті шість каналів, через які були перекинуті десять мостів. На греблі побудували будинки.

Колоди зберігалися в штучних ставках, які з’єднувалися з каналами. До місця призначення вони доставлялися в якості плотів, керованих спеціальними людьми – каванами, двох з них, в жовтих солом’яних плащах можна бачити в гравюрі. Хиросигэ малює казковий зимовий пейзаж. Засніжені колоди на першому плані листа, створюють рамку, крізь яку проглядаються будинки, дерева, плоти Фукагава, вкриті снігом.

На першому плані – бамбуковий парасольку, на якому написаний ієрогліф “уо” – “риба” це перша складова ім’я видавця Уоя Эйкити – “Уоэй”. Темно-синя смуга бокаси, що проходить по центру каналу в листі пізнього ИЗАЭНИЯ, як би підкреслює його вигини. Бамбуковий парасолька на передньому плані не такий яскравий, як в ранньому листі. Змінюється і колір квадратного картуша.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Дров’яні склади в Фукагава – Утагава Хиросигэ.