Дружина короля – Поль Гоген

Дружина короля   Поль Гоген

Роботу Поля Гогена “Дружина короля” багато мистецтвознавці вважають неповторною перлиною в ряду знаменитих голих дів європейського мистецтва. “Оголена маха” Ф. Гойа, “Олімпія” Е. Мане, “Спляча Венера” Джорджоне і багато інші подібні роботи оспівують по-різному красу жіночих тіл, згідно з естетикою їх часу і місця. Свою лепту вніс і Гоген – безліч його полотен зображують голих жінок, але своїм ідеалам жіночої краси художник вибрав екзотичних таїтянок, щоб представити їх всьому світу.

“Дружина короля” з’явилася майже на заході творчого і життєвого шляху Гогена. Сам живописець був задоволений своєю картиною, про що не забув повідомити у листі своєму другові Даніелю де Монфрейду. Гоген стверджував, що вважає цю роботу краще, ніж попередні подібні полотна.

Вільно витягнуті на землі, а точніше, на зеленому килимі, молода таїтянська діва дивиться на глядача, укрита покровом тропічного дерева. В руках її можна помітити традиційний віяло – цей атрибут Гоген дає в руки своєї героїні не в перший раз, досить згадати портрет Техури, юної таїтянської дружини художника.

Дружина короля відчуває себе вільно і розкуто – Гоген як ніби спеціально демонстрував відсутність сором’язливості мешканок Полінезії, вважаючи всяку цивілізацію злом, а вільне ставлення до наготи проявом свободи, чистоти і наївності остров’ян.

Головна героїня миттєво приковує до себе погляд і не відразу вдається розгледіти інших героїв поданого сюжету – молоду служницю, сривающую стиглі плоди з дерев для своєї пані і двох старих, майже зливаються з навколишнім пейзажем, які розмірковують про “древі пізнання”.

Екзотичний і мальовничий пейзаж картини не може не викликати захоплення – велика кількість фарб і зелені, кольорові дерева і синеющее далеко узбережжі.

Розмір картини 1 м на 1,30 м. З властивою тільки Гогену чуйністю майстер організував колірну схему роботи – яскраві кольору, багата палітра, позбавлені півтонів, чіткі контури ріднять полотно з кольоровим вітражем.

Сьогодні ця чудова робота великого Гогена знаходиться в Росії і належить Пушкінського музею образотворчих мистецтв.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)