Дружина Потіфара звинувачує Йосипа – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Дружина Потіфара звинувачує Йосипа   Рембрандт Харменс Ван Рейн

Історія про біблійного патріарха Йосифа розповідається в книзі Буття. Ще в батьківському домі Якова і Рахілі їх улюблений син Йосиф виступає як сновидець. Батько виділяє Йосипа серед братів, і вони, заздрячи його особливому становищу і красивою одязі, продають Йосипа в рабство караванників, що прямує в Єгипет. В Єгипті Йосип служить рабом у багатого вельможі Потіфара, начальника охоронців фараона.

Потіфар довіряє Йосипу весь свій будинок, але дружина Потіфара зазіхає на його цнотливість, і Йосип тікає, залишивши в руках жінки свій одяг. Дружина Потіфара, закохавшись у Йосипа, і не домігшись взаємності, звинувачує його у згвалтуванні. У в’язниці, куди відправили Йосипа, разом з ним знаходяться хлібодар і чашників царя. Йосип тлумачить їх сни, згідно з яким хлібодар буде страчений, а чашників прощений через три дні.

Пророцтво Йосипа виконується, і чашників згадує про нього, коли єгипетські жерці можуть витлумачити сон фараона про сім здорових корів, пожранних сім’ю худими і про сім колосків добрих, пожранних худими. Викликаний з тюрми Йосип тлумачить сон як передвістя того, що після найближчих семи років гарного врожаю прийде сім років жорстокого недорід. Він радить фараона призначити довірену особу для створення запасів на час голоду. Фараон призначає довіреною особою Йосипа, шанує його своїм перснем, дає йому єгипетське ім’я, а в дружини – египтянку Асенеф, дочку жерця з Геліополя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Дружина Потіфара звинувачує Йосипа – Рембрандт Харменс Ван Рейн.